בונים אתכם חוויה אחרת

אודות

יהודה דדוש חברה לבניין בע"מ, נוסדה ע"י הקבלן יהודה דדוש, בעל וותק של למעלה מ-35 שנים בתחום הבנייה, שלד וגמר. חברה משפחתית שחרטה על דגלה את ערכיה שקיפות, הנחישות, ההתמדה והיושרה להצלחתה וזו הגאווה שלנו.

מקצועיות

יצירתיות

שקיפות מלאה

יושרה

איכות ושירות

שקט נפשי ללקוח

ההתמחויות שלנו

תוספות בנייה

בתים פרטיים

עבודות שלד וגמר

בנייני מגורים ומסחר

ממ"דים

בריכות

מבנים ציבוריים

לוח"דים ספנקריט

התשלום הינו לפי שלבים בלבד

הצעת המחיר ניתנת בהתאם לתוכניות ואינה משתנה במהלך הבנייה

עמידה בלוח זמנים

אחריות על העבודה

שקיפות מלאה עם הלקוח

בונים אתכם חוויה אחרת

072-223-0710

שלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

קבלן בנייה

כל מה שצריך לדעת

בכל מה שקשור לעבודות בנייה, אנחנו מכירים בעיקר את השיטה הקונבנציונלית, אך שומעים גם על שיטות חדשות של בנייה, בנייה טרומית ועוד אפשרויות חדשות שזה מקרוב באו.

ראשית נתמקד בבנייה הקונבנציונלית

שיטה זו מבוססת על שלד שעשוי מבטון מזוין. זה כולל עמודים, קורות ותקרות. את הקירות בונים באמצעות בלוקים מבטון. (בלוקים אלו הינם חלולים היות והקירות אותם בונים במבנה לא אמורים לשאת את משקלו של הבניין) השיטה הזו מאפשרת את הבניה באיכות טובה ולא לחינם היא הכי נפוצה. אך ברור שלא נוכל להתעלם מהקושי והמורכבות שבבנייה הזו הדורשת עבודת כפיים מקצועית הכוללת טפסנות, עבודות טיח, עבודות ברזל, ריצוף וכן הלאה.
מסיבה זו, כאשר מדובר בעבודות בניה, בייחוד בשיטה המסורתית המקובלת, חובה לפנות אל קבלן מומחה שיש לו את הניסיון ואת היכולת לבצע את כול העבודה בצורה הכי טובה.

איך בוחרים קבלן?

ראשית חשוב להדגיש שאין אפשרות לנהל תהליך של בנייה וגם לא של שיפוץ בלי שיהיה קבלן נוכח בפרויקט. הוא למעשה הכוח המניע של כל מהלך הבנייה. אם בוחרים קבלן מקצועי ומנוסה, אפשר יהיה ליהנות מעבודה מקצועית ואחראית, מניהול העבודה תוך אינטגרציה בין כל אנשי המקצוע והכול תוך ליווי אישי צמוד של הקבלן שיהיה נוכח בשטח לכל אורך הדרך.
מסיבה זו גם אם היזם רוצה דווקא קבלן מסוים או שאתם נעזרים בחברת בנייה שמביאה את הקבלנים שלה, חשוב שלא תתפשרו על הקבלן שלכם. אתם חייבים לבחור קבלן שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר כדי שהתוצאה מבחינתכם תהיה מושלמת.
נפרט מעט את השיקולים לבחירה נכונה של קבלן. נבדוק מה זה קבלן רשום, מה הניסיון שאתם צריכים לחפש והיכן תוכלו למצוא קבלן מומלץ.

קבלן בניין הוא קבלן רשום

הפרמטר הראשון עליו חשוב לשים לב זה האם מדובר בקבלן רשום. כלומר קבלן שרשום בפנקס הקבלנים. קבלן כזה יעמוד בהוראות חוק רישום הקבלנים לעבודות הנדסיות בנאיות התשכ"ט מ – 1969.
הרישום בפנקס הקבלנים הוא רישום או כקבלן לענף ראשי או קבלן לענפי משנה. אם אתם בוחרים קבלן רשום שעומד בכל התקנות שנקבעו בחוק, אתם יכולים להיות רגועים שמדובר בקבלן שיש לו את ההכשרה המקצועית הדרושה ממוסד מוכר הנמצא תחת פיקוח של רשם הקבלנים וכי הקבלן עמד בכל התנאים שאלו הקנו לו את הרישיון לעסוק בתחום הספציפי. החל מהציוד הנכון, דרך ההכשרה המקצועית ועד לכל הידע הנדרש בכדי לעסוק בעבודת הקבלנות. יחד עם זה חשוב לשים לב גם לצוות הקבלנים המועסקים כקבלני משנה ויש לוודא כי הם גם כן רשומים כקבלני משנה. היות וברוב המקרים הם אלו שמבצעים את העבודה בפועל.

חברת בניה עם התמחות בביצוע עבודות הנדסיות

לכל קבלן יש ההתמחויות הספציפיות שלו. כמו לדוגמא קבלן שלד הוא קבלן שיכול לבצע עבודות שלד וגמר, הוא יכול גם לבנות בריכות יצוקות ועוד עבודות שונות אשר דורשות את ההתמחות הספציפית לעבודה הנדרשת.
מעבר למקצועיות והעבודה שתוכל להתבצע באופן מוקפד ומקצועי יש גם את הביטחון ותחושת הרוגע שלכם כאשר אתם יודעים שהפרויקט שלכם נמצא בידיים הכי טובות.

קבלן מנוסה

תמיד עדיף לבחור קבלן מיומן שיש לו את הניסיון בביצוע פרויקטים הדומים לפרויקט שלכם. קבלן כזה יש לו גם את הקשרים הדרושים עם אנשי המקצוע השונים כמו גם עם הספקים שאמורים לבצע את מכלול העבודות. אם הקבלן כבר מכיר את כל תנאי השטח וסביבת העבודה, ברור שזה יתרום רבות לקידום הפרויקט ועבודה שתיעשה באופן הרבה יותר יעיל ומקצועי.
מעבר לכל זה, מומלץ מאוד לבקש המלצות של יזמים שעבדו עם הקבלן או לקוחות שביצעו אצלו עבודה והם אלו שיוכלו להעיד על רמת המקצועיות של הקבלן כמו גם על שאר הפרמטרים המרכיבים את כל המכלול של העבודה. כמו עמידה בזמנים, כימיה טובה עם הלקוח וכן הלאה.

שיטת העבודה של הקבלן

יש קבלנים רבים המציעים ביצוע של שיטות עבודה שונות על פי בחירתו של הלקוח ובהתחשב בסוג הפרויקט. כמו למשל שיטת קבלן מפתח שזה כולל מעורבות וליווי של הקבלן החל מהצעדים הראשונים של הפרויקט ועד סופו. מנגד, יש את שיטת ההפרדה. זוהי שיטה אשר על פיה מתקיימת הפרדה בין ביצוע של עבודות השלד לבין עבודות הגמר. ברור שאתם אמורים לבחור את הקבלן בהתאם לשיטת העבודה אותה אתם רוצים.

תקשורת טובה מול הקבלן

זה אולי לא ממש קשור למקצועיות של הקבלן וליכולות ההנדסיות שלו. אך חשוב לזכור כי יחסי האנוש של הקבלן משחקים תפקיד חשוב בהחלט בכל תהליך העבודה. עבודות בנייה הן עבודות מורכבות שעשויות להתמשך ולעיתים אף להסתבך. חשוב שיהיה מולכם קבלן עבודה ידידותי ונעים שיתקשר אתכם בצורה נכונה. כך תוכלו להגיע אתו להבנות כבר בשלבים הראשוניים של תוכניות הבנייה וגם בהמשך, הוא יעדכן אתכם בכל השלבים של ביצוע העבודה. היחסים התקינים והטובים ישפיעו כמובן גם על הסינרגיה מול גורמים נוספים שמעובים גם כן בבניית הפרויקט.

זמינות גבוהה

רבים מהקבלנים מבצעים מספר פרויקטים בו זמנית. ביחוד אם אתם בוחרים קבלנים מומלצים שיש להם ביקוש גבוה בשוק. חשוב מאוד לוודא מה תהיה רמת הזמינות של הקבלן גם אם הוא יהיה עסוק בעוד פרוייקטים. כל אחד רוצה לראות את עבודות הבניה שלהם מתקדמות בקצב ולא מתמהמהות יותר מידי. לשם כך חשוב לבדוק האם הקבלן עובד יחד עם צוותים נוספים ויש לו די כוח אדם לכל פרויקט. מלבד זאת חשוב לבדוק גם כמה זמן הצוות הזה כבר עובד יחד וכיצד מתבצעת העבודה מבחינת חלוקת הצוות. כמו מיהם קבלני המשנה שהקבלן מעסיק וכן הלאה.

חותמים חוזה עבודה

תמיד חשוב, לפני שמחליטים לצאת לדרך, לעגן את העבודה עם הקבלן באמצעות הסכם שיפרט את כל הפרמטרים שהם קריטיים להצלחת הפרויקט. כמו קביעת המחיר לכל הפרויקט, אופן ביצוע התשלומים, הסכמה על לוח זמנים ועוד.
לגבי אופן התשלום יש כאלה שירצו את התשלומים בהתאם להתקדמות הפרויקט ויש כאלה שירצו חלוקה מסודרת לתשלומים. יש שירצו תשלום אחד מיד עם תחילת העבודה והתשלום השני עם סיומו של הפרויקט.
על פי רוב, קבלן איכותי לא יתנגד לחוזה. זאת היות ואין לו כל מניעה לעמוד מאחורי כל ההתחייבויות שלו.
בכל מקרה חשוב מאוד לשים לב שתהיה הצעת מחיר שתפרט את כל הפרמטרים שיהיו קשורים לפרויקט על כל השלבים שלו.

כל מה שצריך לדעת

שיפוצים / תוספות בנייה

לא כל בנייה היא בנייה של פרויקטים חדשים. אם דברנו על קבלן בנייה, הרי שגם אם מדובר בביצוע שיפוצים ולא משנה מה סדר הגודל של השיפוץ. בין אם מדובר בשיפוץ לצורך תוספת בניה לבית פרטי ובין אם זו תוספת מרפסת בבניין קיים, תמיד חשוב לפנות אל קבלן שהוא זה שייטול על שכמו את ביצוע המלאכה על כל הכרוך בכך. כאשר יש קבלן המנהל את כל הפרויקט, הלקוח יכול להיות רגוע. כי הקבלן הוא זה שידאג לכל ההתנהלות ולכל מה שקשור לכל העבודה כולה. הוא יסנכרן בין כל נותני השירות וידאג שהעבודה תתנהל בקצב משביע רצון.

כל מה שצריך לדעת

הוספת ממד לבית פרטי

בשנים האחרונות עלתה מאוד המודעות לכל מה שקשור לנושא של בניית ממד. ברוב רובם אם לא בכולם, של הבתים הנבנים בעשור ואפילו העשוריים האחרונים, ישנו חדר מוגן. החדר המוגן הוא לא רק מעין מקלט ביתי, בגלל היותו חדר הבנוי מבטון מזוין ועל כן הוא עמיד יותר בפני טילים, אלא שחדרי הממד כאשר הם קיימים בכל הבתים במבנה, הם מעניקים חוסן וחוזק לכל הבניין כולו, כך שהוא נעשה עמיד יותר בפי רעידות אדמה.
רבים הם המבנים שאין להם עדיין חדרים מוגנים. מדובר בעיקר בבנייני המגורים שנבנו לפני 1980. בבניינים אלו ניתן ליהנות מפרויקטים תמ"א 38 שאלו נועדו לתת מענה לצורך חיזוק המבנים בפני רעידות אדמה כמו גם הוספת חדרי ממד, חיזוק התשתיות של המבנה כולו ועוד שדרוגים נוספים.
על פי רוב מתבצעים הפרויקטים הללו באופן כזה. היזם או הקבלן שמבצעים את הפרויקט, מקבלים זכויות להוסיף עוד קומות לבניין. הדירות אותם הם יבנו, יהיו שייכים להם והם יוכלו למכור אותם. זה בעצם התשלום שלהם על כל העבדה. הדיירים נהנים משדרוג של הבית שלהם מבלי שיהיה עליהם לשלם דבר.
אם אתם מחפשים קבלן בכפר סבא, או קבלן בהוד השרון, או אפילו קבלן בפתח תקווה, לצורך ביצוע פרויקט כזה, חשוב שתבררו קודם כל היטב את כל התנאים ואת כל הזכויות שלכם בדבר האפשרות להיכנס לפרויקט כזה.

כמה זה יעלה לכם?

מחיר בניית בית זה לא ממש משהו שאנחנו יכולים לתמחר באופן גס בלי להיכנס לכל הפרטים המרכיבים את הבנייה. קיימים הבדלים גדולים בין עלות בניה בית פרטי לבין העלויות בעת בנייה של בניין מגורים. עלות בניית בית פרטי תהיה ברוב המקרים יקרה יותר ביחס לבניין מגורים או פרויקט של מספר בניינים או שכונה שלמה.
אם מדובר בצורך של תוספת בניה כדי להגדיל את הבית, את הסלון, או אפילו רק תוספת מרפסת בבניין קיים, ברור שזה יהיה סיפור יחסית קטן, גם מבחינת העלויות וגם מבחינת משך זמן העבודה. בכל מקרה אפשר לומר כי באופן כללי הבנייה נמדדת על פי השטח הנבנה. התמחור מתבצע על פי תוכניות אדריכלות וקונסטרוקציה
בנייה מורכבת
אז כאשר מדובר בפרויקטים שונים ומגוונים, אנחנו מבינים שחייבים את השירות של הקבלנים. בניה עצמית לעומת זאת, היא תמיד פשוטה יותר וזולה יותר ונדמה אולי שאפשר להסתפק בעבודה של שיפוצניק מזדמן. אך האמת היא שדווקא בעבודות הקטנות האלה יש לשים לב שהן נעשות על ידי אנשי מקצוע וקבלנים מומחים. זאת, בכדי להבטיח את הבנייה בצורה החוקית והמהוגנת וכמובן גם הבטוחה והבטיחותית ביותר.
אז גם אם אתם זקוקים רק לשירות לצורך תוספת בניה לבית פרטי, או שאתם חושבים סוף סוף על הוספת ממד לבית פרטי, אף פעם אל תדלגו על השלב הקריטי של פנייה אל קבלן. רק כך תוכלו להיות רגועים שהכול ייעשה כראוי.

בנייה זה לא משחק ילדים

למרות שכל הזמן אנחנו רואים בניינים שנבנים, בתים ישנים שעוברים שיפוץ והוספות של מרפסות, חדרי ממ"ד או סתם הרחבות. זה עדיין לא הופך את הסיפור לקל ובטח שלא לזול. כי בניה זה תמיד דבר מורכב ומשמעותי מאוד לא לחינם מדובר בעלויות גבוהות כל כך וסכומי כסף שאנשים לא תמיד מסוגלים לעמוד בהם.
על כן, אם אתם עומדים בפני אחת הרכישות הגדולות בחיים, אתם רוצים לקנות לכם נכס למגורים, אל תקפצו למים בלי לערוך בירור יסודי בכל הנושא.

חברות בניייה במרכז

אז אם התחלתם להתעניין בבניית בית פרטי או בבניית בניין או תוספות בנייה הנבנית על ידי קבלן
לבית הפרטי שלכם או במקרה של שיפוצים – לדירה המחודשת שלכם ומבקשים לברר עלות ממד למטר, או בניית מרפסת בבית משותף, פנו אלינו. רק כך תוכלו לקבל את כל המידע וליהנות מליווי מקצועי מושלם של קבלן שיסלול עבורכם את הדרך לדירה החדשה שלכם או במקרה של שיפוצים – לדירה המחודשת שלכם.

חברת יהודה דדוש שבע"מ
קיימת מעל ל – 35 שנה בתחום הבנייה, שלד וגמר

החברה מבטיחה עבודה יעילה ומסורה עם הקפדה מלאה על כל שלב עד לפרטים הקטנים ברמת גימור גבוהה במיוחד.

072-223-0710

שלחו הודעה ונחזור אליכם בהקדם